Rokycanští strážníci tentokrát neřešili zloděje ani dopravní přestupek, ale poněkud netradičního tuláka. Po okolí Rokycan se totiž několik dní pohyboval beránek, který se zřejmě rozhodl poznávat místní krajinu na vlastní pěst.
O jeho výletu se strážníci dozvěděli na základě telefonického oznámení od všímavého občana, podle kterého se zvíře pohybovalo na poli u Tymákovské ulice již několik dní a pochopitelně vyrazili beránka odchytit.
"Někteří kolemjdoucí si tak možná mohli myslet, že testujeme novou čtyřnohou posilu. Ač to tak mohlo vypadat, jednalo se pouze o beránka Bertíka, který se rozhodl pro samostatnou prohlídku Rokycan," uvedl s úsměvem zástupce městské policie.
Hlídka si na podobnou událost z minulosti dobře vzpomněla, a tak rovnou kontaktovala majitele stáda. Ten dorazil na místo a za asistence strážníků se podařilo beránka bez problémů odchytit.
"Následně byl převezen zpět na pozemek svého majitele, kde už snad zůstane se svými ovčími kamarády a nebude dál rozšiřovat své znalosti místní geografie," doplnili strážníci.
Celá událost skončila šťastně a bez komplikací. Městská policie zároveň poděkovala oznamovateli za všímavost. Volně pobíhající zvířata totiž mohou představovat nebezpečí nejen pro sebe, ale také pro účastníky silničního provozu.
Foto: MP