O velmi vážné úterní dopravní nehodě, během které osobní vozidlo v Kaznějově srazilo na přechodu pro chodce muže se zdravotním postižením, jsme vás již informovali. Mimo jiné jsme také napsali, že u muže s rozsáhlými zraněními jako první zasahoval záchranář Marek ve svém volnu.
Dnes se na naši redakci tento záchranář obrátil a poprosil nás o zveřejnění poděkování lidem, kteří mu na místě pomáhali. "Pochopitelně mě velmi potěšilo poděkování ve vašem článku, ale já jen dělal svoji práci.
Pokud mohu, tak bych vašim prostřednictvím rád poděkoval především dvěma mužům, kteří se spolu se mnou podíleli na poskytování první pomoci tomuto sraženému muži.
Velmi si cením toho, že se nebáli a obdivuji hlavně to, že zachovali naprosto klidnou hlavu, jelikož ošetřovat takto vážně zraněného člověka v terénu je velmi stresující, a to mnohdy i pro zdravotníka, natož pro laika," požádal nás Marek a my jeho přání pochopitelně velice rádi plníme.
O této dopravní nehodě jsme informovali v článku:
Vozidlo na přechodu smetlo chodce, o jeho život jako první bojoval záchranář ve svém volnu
V úterý krátce před polednem došlo v Kaznějově k velmi vážné dopravní nehodě, během které osobní vozidlo značky Peugeot srazilo chodce přecházejícího po vyznačeném přechodu pro chodce.
Z místa bylo hlášeno velmi vážné zranění muže, proto k nehodě okamžitě vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních.
Místní jednotka hasičů měla nehodu zhruba na úrovni své zbrojnice, kvůli dlouhým kolonám z obou stran by však bylo složité dostat se k místu s hasičským vozem, proto hasiči vzali potřebné vybavení a k nehodě doslova doběhli sprintem.
Na místě se zraněnému již ale věnoval záchranář, který zde projížděl v době svého volna, společně s kolegy ve službě, hasiči jim tak poskytli potřebnou součinnost, zatímco další urychleně připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku, ke kterému byl následně vážně zraněný muž transportován.
"Místem dopravní nehody projížděl zdravotnický záchranář, který pracuje ve výjezdu i na operačním středisku zdravotnické záchranné služby. Byl přímým svědkem nehody, během které byl chodec sražen na přechodu pro chodce osobním automobilem. Okamžitě tedy své vozidlo bezpečně zastavil, vytočil kolegy z tísňové linky 155, zahájil u zraněného první pomoc a informoval je o stavu pacienta narozeného v roce 1989," uvedla nám mluvčí záchranářů a doplnila: "Na místě dále zasahovaly výjezdové skupiny ZZS z Kralovic společně s posádkou Letecké záchranné služby. Pacient utrpěl závažná zranění především v oblasti hlavy a pohybového aparátu.
Po zajištění, stabilizaci životních funkcí a poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient ve velmi vážném stavu letecky transportován na Emergency Fakultní nemocnice."
Podle informací přímo z místa mělo vozidlo jedoucí od Plas pouštět na přechodu chodce, který šel pomalu, neboť se jednalo o tělesně postiženého muže. Během toho si muž za volantem všiml, že se směrem od Plzně blíží modrý Peugeot, jehož řidič nezpomaluje, tak začal troubit a blikat na něj dálkovými světly, aby si přecházejícího muže všiml. Řidič však bohužel v jízdě pokračoval a přecházejícího muže srazil.
Přesnými okolnostmi dopravní nehody se nyní zabývají policisté.
"Našemu záchranáři, který ve svém volnu pomohl těžce zraněnému člověku, děkujeme za skvěle odvedenou odbornou práci a jsme rádi, že je právě on naším kolegou," doplnila na závěr mluvčí.