V pátek osmého ledna roku 2016 si tři uprchlíci z Iráku, tedy osoby, které v obavě z pronásledování uprchly ze své země, momentálně žijí v uprchlickém zařízení v Německu a kde se dožadují mezinárodní ochrany, zajeli taxíkem na návštěvu do Česka. Mladé běžence, vyděšené hrůzami války, nelákaly však naše památky jako spíš vnady slečen v bordelu v Horní Folmavě.
Mladíci se v erotickém klubu pořádně vydováděli a při odchodu jeden z nich využil nepozornosti obsluhy, prohledal bar a ze šuplíku odcizil peněženku s 2.500 Eury, čímž majiteli vznikla škoda 62.500 korun.
Po činu zamířili uprchlíci zpět do sousedního Německa do uprchlického centra ve Viechtachu, samozřejmě opět taxíkem. Bohužel pro ně se však krádež přišlo moc brzy, mladíci byli stále ještě ve voze Taxi, ale již v Německu. Český taxikář byl telefonicky požádán, aby zloděje přivezl zpět, ale když se otáčel, devatenáctiletý Abdullah Hussein vyskočil za jízdy z vozu a uprchl.
Taxikář přivezl tedy jen dva ze tří podezřelých. Dva Iráčané samozřejmě všechnu vinu svedli na nepřítomného, nutno však podotknout, že kasírtašku skutečně ukradl právě Abdullah, nicméně oba dva zajisté o krádeži věděli také. Mezitím ale došla zpráva, že němečtí policisté po rozsáhlé pátrací akci zadrželi i třetího Iráčana.
Článek jsme tedy v lednu 2016 ukončili tím, že domažličtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pouze devatenáctiletého Abdullaha Husseina a toho obvinili ze spáchání trestného činu krádež. Bohužel nikoho ale nenapadlo, že by uprchlík mohl uprchnout a tak stíhání proběhlo na svobodě.
Abdullaha Husseina samozřejmě ani ve snu nenapadlo na nějaký soud v nějakém Česku čekat a vypařil se.
Soud proběhl v říjnu 2016 a logicky bez Husseina. Německá strana má samozřejmě o uprchlících minimální přehled a jediná informace, kterou dokázali dodat byla, že o Husseinovi už půl roku nevědí, což je tedy od jeho zadržení po útěku z bordelu a snad zamířil kamsi do Švédska.
Soud tedy Abdullaha Husseina odsoudil v říjnu 2016 jako uprchlého na osm měsíců vězení, ovšem s podmíněným odkladem na tři roky.
Tím ale celá fraška bohužel ještě neskončila. Obhájce se totiž odvolal a plzeňský Krajský soud v Plzni dnes, tedy v červnu 2019 uznal, že trest z roku 2016 byl moc přísný a snížil stále nezvěstnému Abdullahovi trest o polovinu zkušební doby.
To, že o Husseinovi nikdo neví více než dva roky, protože poslední zpráva o něm přišla v roce 2017, nyní pro změnu z Belgie, ani to, že skutek samotný se stal již v roce 2016, totiž nehraje žádnou roli. Úsměvně také zní doporučení soudu poškozené firmě, prý jestli chtějí náhradu škody, mají se obrátit na soud s nárokem na náhradu škody v občanskoprávním řízení.
Foto: Policie ČR