Aktuálně Foto

Muž zemřel po pádu z mostu generála Pattona

Přes veškerou snahu svědků, policistů i záchranářů již muži nebylo pomoci

Autor: Petr Novák čtvrtek 21. srpna 16:31 , aktualizace 17:13

Cizinci Smrt


     Dnes krátce před čtvrtou hodinou odpoledne vyjížděli záchranáři a policisté na parkoviště pod mostem generála Pattona v centru Plzně k nahlášenému pádu muže z tělesa mostu do řeky Mže.

     Událost na tísňovou linku oznámili svědci, kteří zároveň muže z vody vytáhli a zahájili laickou resuscitaci. Tu následně po příjezdu na místo převzali policisté, kteří muži nasadili dýchací masku a použili AED, tedy automatický externí defibrilátor.
     "Muž středního věku byl laiky vytažen z řeky a ti pod vedením operátorky ZOS zahájili laickou resuscitaci, kterou si následně převzala hlídka policie. Naše posádky po příjezdu na místo v rozšířené resuscitaci pokračovaly.
     Náš lékař ale nakonec musel přes veškerou snahu všech na místě konstatovat exitus pro zranění neslučitelná se životem," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Na místo byl povolán koroner k ohledání těla zemřelého asi čtyřicetiletého muže a samozřejmě i výjezd kriminální policie. Jak a proč muž zemřel, budou nyní policisté zjišťovat.

     "Dnes jsme přijali oznámení o pádu muže z mostu Generála Pattona v Plzni. Dle dosud zjištěných skutečností měl muž překonat zábradlí a skočit do řeky. Bohužel jeho resuscitace byla neúspěšná, na místo byl proto přivolán koroner a u zemřelého byla nařízena soudní pitva. Plzeňští policisté šetří veškeré okolnosti této události," sdělila nám tisková mluvčí policie.

     "Děkujeme svědkům události za skvělou spolupráci a pomoc u snahy o záchranu života," doplnila na závěr mluvčí záchranářů.