Foto

Recidivista opět zaútočil na strážce zákona

Petr F. ohrožoval strážníky mačetou, pomohla až hrozba namířenou pistolí

Autor: Jana Holá 3. února 2020 15:37 , aktualizace 16:35

Alkohol Městská policie Napadení

     Vše začalo tím, že strážníci vyjeli k incidentu, který se stal v Tachově v pátek kolem čtvrté hodiny odpoledne. Na tísňovou linku 156 přišlo oznámení, že nějaký muž vyhrožuje a hlasitě řve v ulici U Penzionu a je zřejmě ozbrojený. Na místo okamžitě vyjela hlídka, strážníci podezřelého objevili v nedaleké Bělojarské ulici, a když viděli o koho jde, bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zákrok.
     Recidivista Petr F. narozený v roce 1978 je totiž v Tachově dobře známý svou agresivitou a svým problémovým chováním, jak vůči cizím osobám, tak i vůči své matce, ke které se často dobývá. Jeho agresivita se horší zejména s množstvím vypitého alkoholu a v minulosti byl souzen dokonce i za to, že policisty napadl nožem přímo na jejich služebně.
     Bohužel ani v tomto případě se muž nechtěl uklidnit, naopak se jeho agresivita zvyšovala, začal strážníky ohrožovat mačetou a vyhrožovat jim smrtí. Strážníci nakonec museli vytáhnout služební pistole a útočníkovi pohrozit střelbou, teprve poté Petr F. mačetu odhodil. Strážníci jej následně zpacifikovali a nasadili mu pouta. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že muž má v krvi více než 1,7 promile alkoholu.
     Recidivista se však neuklidnil na dlouho, za chvíli již zase začal vyvádět ve služebním voze. Strážníci ho tedy znovu zpacifikovali a předali s podezřením na spáchaný trestný čin Policii ČR.
     "Můžu potvrdit, že jsme podezřelého muže narozeného v roce 1978 převzali. V uvedeném případu jsme již zahájili úkony trestního řízení a muži sdělil podezření ze spáchání trestného činu Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu," uvedla nám dnes mluvčí policie.

Mačeta, se kterou Petr F. na strážníky útočil.