Policisté nyní zakončili prověřování případu podvodu spáchaného prostřednictvím komunikačních sítí, kdy mladá žena společně se svým přítelem vydírala muže z Klatovska, se kterým se seznámila na sociální síti.
Poškozený se s obviněnou seznámil prostřednictvím komunikační sítě na internetu 13. ledna loňského roku, kdy žena vystupovala pod přezdívkou a tvrdila, že je v tíživé finanční situaci.
Muž ženě hned následující den zaslal finanční hotovost a na její žádost i svoje intimní fotografie, přičemž žena mu poslala fotografie podobného charakteru, o kterých se ale nakonec ukázalo, že nejsou její.
Jen dva dny na to ale podvodnice zřejmě potřebovala další peníze a tak muže začala vydírat. Vyhrožovala, že pokud peníze neobdrží, zašle mužovy intimní fotografie jeho známým s tím, že jí ublížil a navíc, že zařídí, aby si na něj někde počkali její kamarádi. Vyděračka muži slíbila, že po zaslání peněz veškerou komunikaci vymaže. Muž z obavy, že výhrůžky uskuteční, zaslal na účet ženy ve dvou platbách celkem 5 000 Kč.
Jen o několik dní později ale vyděračka muže kontaktovala telefonicky, že potřebuje další peníze, protože má dluhy a exekuci. I to se nakonec ukázalo jako lež, ale muž ženě zaslal částku 10 000 Kč. Tuto platbu se mu dokonce podařilo omylem zaslat dvakrát a když po ženě žádal vrácení platby poslané omylem, samozřejmě mu žádné peníze nevrátila.
Podvodnice ale podle všeho peníze rychle utratila a tak po šesti dnech poškozeného kontaktoval přes internet její přítel. Ten po muži požadoval dalších 10 000 Kč se zasláním na účet podvodnice s tím, že by měly sloužit jako omluva za údajnou urážku.
To již ale poškozený dostal rozum, peníze neposlal a obrátil se na policii, která se případem začala zabývat, podvodníky vypátrala a nyní povedený páreček z Budějovicka obvinila.
"Od komisaře z oddělení obecné kriminality převzala obvinění dvacetiletá žena ze spáchání přečinů vydírání a podvodu a čtyřiadvacetiletý muž z přečinu vydírání," uvedla tisková mluvčí policie.
Podobné podvody a vydírání na internetu nejsou nijak zvláštní, muž může dokonce mluvit o štěstí. V předchozích dvou případech ženy zcela neznámým podvodníkům zaslaly částky několikanásobně vyšší:

"Jsem lékař OSN!" a žena přišla o čtvrt milionu
Kvůli naivitě přišla žena z Rokycanska o životní úspory

Žena poslala chudému generálovi víc než půl milionu
V bance si půjčila málo, peníze na účtu americké armády nestačí, takže hrozí válka
Doporučení Policie ČR:
Pachatelé přizpůsobují své vystupování a vyjadřování smyšlené identitě, směřující k oběti a svým úmyslům.
Záměrem podvodníků při seznamování a získání finanční hotovosti je vyvolat důvěru oběti. Podvodník vystupuje přátelsky, naslouchá, vytváří pocit sounáležitosti. V průběhu seznamování například získá od naivních osob fotografie nebo videa, která lze v budoucnu zneužít nebo využít k psychickému nátlaku.
V žádném případě nezasílejte neznámým osobám své intimní fotografie ani svých dětí. Kameru při komunikaci používejte jen se známými osobami.
Cílem podvodníků je vytvořit emoční závislost, dokáží i citově vydírat. Vyhledávají osoby, zejména ženy, které jsou osamělé a postrádají náklonnost. Výjimkou nejsou ženy se sníženým sebevědomím a velmi důvěřivé.
Pachatelé používají nepravdivá jména, neexistující telefonní čísla nebo i údaje osob, jenž nepředpokládají, že jejich osobní údaje někdo zneužívá.
Nezasílejte finanční hotovost neznámým osobám. Pokud jsou bankovní účty vedeny v zahraničí – buďte obezřetní!
Pokud neznámým osobám poskytnete finanční hotovost, můžete se v budoucnu dostat do problémů, v žádném případě v těchto situacích nečerpejte půjčky, pachatel je za vás platit nebude.
U některých osob může nastat ještě větší pocit opuštěnosti. Osoby ve stresu projevují nepřátelské reakce, odmítání rad a přítomnosti svých blízkých.
Policie upozorňuje občany, aby byli prozíraví. Objasňování této trestné činnosti je velmi složité a občané mnohdy podvodníkům přímo „nahrávají“, protože se chovají důvěřivě a lehkovážně.
Foto ilustrační