"Vojto, veliké díky za Vaše jednání!"

Pohotoví cestující zachránili život muži, kterému se v tramvaji zastavilo srdce - pokračování příběhu

Autor: Karel Aleš středa 19. února 14:58 , aktualizace 15:12

Záchranáři Záchrana života


     O případu sedmatřicetiletého Jakuba, kterému se v tramvaji zastavilo srdce, již od nás víte. Jakub nás požádal o předání poděkování záchranářům a také o pomoc při hledání cestujících, kteří na jeho záchraně jeho života měli obrovský podíl a mezi kterými měl být snad i lékař či zdravotník.

     My jsme toto poděkování záchranářům samozřejmě předali a právě díky vydanému článku se nakonec podařilo spojit zdravotnickou záchrannou službu i s lékařem, který v tramvaji pohotově zahájil Jakubovu resuscitaci. Záchranáři tohoto lékaře, který se však nepohybuje v prostředí urgentní medicíny, nyní pozvali na setkání, aby mu za perfektní spolupráci poděkovali osobně - článek zde.

     Tento lékař se ke svému počínání staví velice skromně, prý to považuje za samozřejmé, a proto nechce zveřejnit své celé jméno. Takže alespoň takto: "Vojto, veliké díky za Vaše jednání!"


Předchozí článek:

Sedmatřicetiletému Jakubovi se v tramvaji zastavilo srdce

    Jeden z našich čtenářů, sedmatřicetiletý Kuba, se na nás obrátil s velikou prosbou o poděkování neznámým lidem, kteří mu zachránili život.

"Dobrý den,
     v pátek 24. ledna jsem nastupoval na Chodském náměstí v Plzni do tramvaje číslo čtyři jedoucí ve směru na Bory. Náhle se mi udělalo špatně, dál si již nic nepamatuji a vzbudil jsem se až v úterý 28. ledna v nemocnici, kdy mě lékaři probrali z umělého spánku.
     Chtěl bych své zachránce najít a až se dostanu z nemocnice, upřímně jim za záchranu mého života poděkovat.

                         Za pomoc mockrát děkuji, Jakub K."

     My jsme poděkování samozřejmě velice rádi předali záchranářům, jejichž posádka na místě kolapsu teprve sedmatřicetiletého Jakuba zasahovala, a podařilo se nám zjistit, že na jeho záchraně měli také obrovský podíl cestující v tramvaji, mezi kterými měl být snad i lékař či zdravotník.
     Svědci Jakubova kolapsu totiž okamžitě volali na tísňovou linku záchranné služby, kde s nimi operátorka Irena P. okamžitě zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, tedy TANR.
     Díky celé této perfektní souhře a spolupráci všech se tak Jakubův život podařilo zachránit.

     "Mohu potvrdit, že v pátek 24. ledna v podvečerních hodinách jsme byli voláni ke spatřenému bezvědomí a následné srdeční zástavě ve voze MHD.
     Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranářské týmy a naší operátorkou byl bezprostředně po zjištění místa události zahájen TANR, který probíhal až do příjezdu našich záchranářů. Ti si laickou kardiopulmonální resuscitaci převzali, pacienta zajistili a transportovali ho na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň ve velmi vážném stavu.

     Jakubova poděkování si velice vážíme a udělalo nám velkou radost. Těší nás, že jsme mu mohli pomoci a že se nám během tak krátké doby ozval. Držíme palce při rekonvalescenci, přejeme mu mnoho štěstí a poděkování našim kolegům samozřejmě dále předáme," uvedla nám dnes mluvčí záchranné služby.

     Pozn. red.: TANR, neboli telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace, je postup, kdy operátor na tísňové lince poskytuje rady laickému zachránci, jak správně provádět masáž srdce do příjezdu posádek záchranné služby, popřípadě do příjezdu takzvaných first responderů.

Foto: ilustrační


Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.