Foto

Pes štěkáním upozornil na parťáka v nesnázích

Psa z nory nutrií museli vysvobodit hasiči

Autor: Petr Novák 30. ledna 2019 15:13

Hasiči Zvířata

     Dnes před půl dvanáctou dopoledne vyjeli hasiči ze stanice Plasy k záchraně zvířete z hloubky u rybníka v Plasích.
     Po příjezdu na místo se ukázalo, že šlo o psa menšího plemene, který se nejspíš propadl do nory od nutrií, které zde žijí. Pes se pod zemí nemohl otočit a jediný směr, kterým se mohl pohnout bylo dopředu.
     Na to, že se pod zemí něco děje upozornil oznamovatelku svým štěkáním druhý pes, který se nacházel poblíž. Hasiči tohoto psa uvázali a snažili se prokopat k psíkovi pod zemí. Vystrašené zvíře ale postupovalo norou dál. Nakonec se ho podařilo vytáhnout z druhého otvoru na konci nory.
     "Na místo události byl povolán zástupce technických služeb města Plasy jemuž byly oba psi předáni. Hasiči následně rozkopanou noru zasypali," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

Foto: Hasiči