Psát o těchto případech je již jako házet pověstný hrách na zeď a i přes veškerá varování, aby lidé nedali na reklamní upoutávky na snadné zbohatnutí a raději se poradili s prověřenými bankovními poradci či bankami, policisté stále napříč celým Plzeňským krajem přijímají další a další oznámení od nešťastných lidí, kteří mnohdy přišli o celoživotní úspory.
Tentokrát podvodníkům naletěla starší žena, která naivně věřila tomu, že za krátkou dobu snadno a bez práce vydělá značnou sumu peněz. Asi každému je už v tuto chvíli jasné, že žena pochopitelně naletěla a pozor, přišla o těžko uvěřitelných bezmála dva a půl milionu korun.
"Starší ženu zaujala reklama o výhodném investování a rozhodla se sama kontaktovat společnost, která investování nabízela. Údajný zaměstnanec společnosti jí ochotně vysvětlil, že se jedná o investiční platformu, kdy je třeba zaslat počáteční vklad ve výši šest tisíc korun, který je určen na zaplacení registrace. V této platformě pak mohla sledovat, jak se její vklady zhodnocují a zvyšují, čím v ženě vzbudila dojem, že se jedná o reálnou investici," popsala nám začátek smutného příběhu mluvčí policie.
Prostřednictvím této platformy pak žena, kterou podvodníci škubali jako husu, zasílala podvodníkovi další a další platby. Podvodníci ji samozřejmě nezapomínali průběžně informovat o tom jak výhodně investuje a účet u jejich společnosti jí přetéká penězi.
Vše prasklo v momentě, kdy žena zažádala o vyplacení určité částky zpět na svůj osobní účet a, jak asi tušíte, falešný makléř okamžitě přestal komunikovat.
Až poté žena konečně pochopila, že se zřejmě žádného výnosu z investic ani vrácení peněz nedočká a obrátila se na policii.
"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podvodu a případem se zabývají. Poškozená tak přišla o bezmála dva a půl milionu korun," doplnila tisková mluvčí.
Foto ilustrační