U německé obce Lam byly nalezeny přední nohy dvou zastřelených rysů. Němečtí policisté pátrají po totožnosti neznámého střelce.
Němečtí policisté z Polizeiinspektion Bad Kötzting se obracejí na veřejnost a hledají svědky i mezi českými občany. Svědci by svými informacemi mohli pomoci německým policistům objasnit případ.
Policisté z Bad Kötztingu pátrají po jednom nebo více pachatelích, kteří zastřelili dva rysy a v polovině května 2015 jejich čtyři přední nohy odhodili v lesním porostu u obce Lam, v blízkosti německo-českých státních hranic. Rozsáhlá policejní vyšetřování, v úzké spolupráci se Státním zastupitelstvím Regensburg, dosud nevedla k objasnění tohoto případu.
Bavorské státní ministerstvo pro životní prostředí a ochranu spotřebitelů vypsalo za poznatky, které povedou k vypátrání pachatele/pachatelů, odměnu ve výši 10 tisíc euro.
¨ Veškeré informace přijmou němečtí policisté policejní inspekce Bad Kötzting na telefonním čísle služebny 0049-9941/9431-0 nebo jejich čeští kolegové z Oddělení mezinárodních vztahů Schwandorf na čísle 974 814 307.