V pondělí 19. ledna kolem poledne muž z menšího města na Sokolovsku odeslal své bývalé pětačtyřicetileté družce video se zprávou, ve které jí sdělil, že si pojede zastřílet na střelnici, kde všechny pozabíjí a v další zprávě ji pak poslal video, kde je vidět, jak střílí do lahví.
Vzhledem k tomu, že k této ženě se muž již dříve chovat žárlivě a vulgárně, vzbudil v ní důvodnou obavu, že uvedené výhružky skutečně může uskutečnit a žena se proto obrátila na policii.
"Strach z toho, že muž své výhružky uskuteční, měl také ženin známý, který právě na výše uvedené střelnici pracuje. Do místa bydliště podezřelého proto vyjely policejní hlídky společně se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a muž byl ve své bytové jednotce po pár hodinách od oznámení zadržen.
Při následné prohlídce v bytě policisté našli dvě historické střelné zbraně a jednu flobertku. U jedné z historických zbraní se jednalo pouze o tělo bez spoušťového mechanismu. Další dvě zbraně byly však střelbyschopné," uvedl nám k případu tiskový mluvčí policie.
Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiašedesátiletého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání trestných činů nebezpečného vyhrožování a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Vyšetřování muže probíhá na svobodě.