V úterý odpoledne se na služebnu městské policie v centru Plzně dostavil Ukrajinec, který strážníkům předal nalezenou peněženku. "Cizinec lámanou češtinou uvedl, že peněženku objevil kolem deváté hodiny ráno volně položenou na bankomatu Komerční banky v Goethově ulici. Nezaváhal a rozhodl se nález odevzdat. Strážníci peněženku převzali a zjistili, že jde o černé pánské pouzdro obsahující doklad o výběru hotovosti a především 20 000 Kč v bankovkách. Podle jména uvedeného na dokladu se podařilo vyhledat kontakt na pravděpodobného majitele," popsala nám mluvčí městské policie.
Strážníkům telefon zvedl starší muž, který šťastnou zprávu slyšel opravdu rád a sdělil, že si peněženku za malou chvíli vyzvedne.
"O pár desítek minut později se na naší služebně objevil osmašedesátiletý muž, který popsal přesné okolnosti ztráty. Při výběru hotovosti si peněženku odložil na bankomat a protože spěchal, zapomněl ji tam. Popis peněženky, výše hotovosti i číslo platební karty, které uvedl, se zcela shodovaly s obsahem nalezeného pouzdra. Nebylo tedy pochyb o tom, že peněženka patří právě jemu. Strážníci mu ji vrátili, muž si vše překontroloval a s velkou úlevou zjistil, že nic nechybí," zakončila mluvčí.
Příběh s dobrým koncem ukazuje, že poctivost stále není jen prázdné slovo. Nálezci patří velké poděkování za jeho čestný a férový přístup.
Foto MP