Dvě brutálně zbité ženy

Dva různé případy zbitých a zraněných žen řeší nyní policisté. Společné mají jedno, útočníkem byl jejich přítel.

5. září 2016 11:46 , aktualizace 11:46

Tento víkend, vnoci ze soboty na neděli kolem třetí hodiny ráno, donutil šestadvacetiletý cizinec svoji bývalou přítelkyni, aby odešla z diskotéky v Klatovech. Proti její vůli a za použití násilí donutil třicetiletou ženu nastoupit do vozidla a několikrát ji po cestě udeřil rukou do obličeje.

Mlácení nebohé ženy pokračovalo bohužel i cestou, až do Předslavi, kde muž zastavil, ženu u vozidla fyzicky napadl údery do obličeje, způsobil jí zranění a následně ji odvezl zpět do Klatov.

„Poškozená oznámila případ na policii a vyhledala lékařské ošetření. Ve čtyři hodiny policisté muže zadrželi na čerpací stanici v Klatovech, kde za odebrané pohonné hmoty nezaplatil a uvedl, že zapomněl peníze. Muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,27 a opakovaně 1,30 promile alkoholu. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a omezování osobní svobody,“ sdělila nám mluvčí policie.


Bohužel tento útok proti ženě není ojedinělý a k dalšímu došlo minulý týden v noci z úterý na středu, kdy ve Stříbře v pokoji ubytovny začal muž fackovat svoji přítelkyni do obličeje, během toho jí nadával a pak ji srazil pěstí k zemi. Dívka se v bolestech schoulila do klubíčka, to však útočníka nezastavilo a začal do ní na zemi kopat nohou, na které měl sádru.

Po tomto výprasku donutil muž zbitou ženu zalehnout do postele a zakázal jí z pokoje odejít. Žena tak musela vedle tyrana v posteli počkat až muž usne, pak se z pokoje vyplížit a vyhledat pomoc jak zdravotníků, tak i policie.


Foto: Ilustrační