V pátek kolem deváté hodiny večer vyjížděli policisté do Odravy, což je obec nacházející se v okrese Cheb, kde mělo dojít k útoku zápalnou lahví na dům.

Dle informací z místa měl opilý Ukrajinec hodit zápalnou láhev, tedy takzvaný "molotovův koktejl", na dům, kde se v té době nacházela rodina majitele objektu, konkrétně muž, žena a dítě.
Muž naštěstí stačil včas zareagovat a oheň v zárodku uhasit, takže se událost obešla bez zranění osob.
"Můžeme potvrdit, že v souvislosti s danou věcí policisté zadrželi cizince narozeného v roce 1993, kterého obvinili z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Vzhledem k tomu, že státní zástupce neshledal důvody vazby, byl cizinec propuštěn ze zadržení a dál bude stíhán na svobodě," uvedl nám k případu mluvčí policie.
Jaký měl útočník motiv, policisté zatím neuveřejnili. Kriminalisté na případu stále ještě intenzivně pracují a my ho budeme samozřejmě dál sledovat a informovat vás.
Pozn. red.: "Molotovův koktejl", "Molotov“, či zápalná láhev, je označení pro improvizovaný bojový zápalný prostředek pro pěchotu. Jde o láhev naplněnou hořlavinou a opatřenou knotem. Pro relativní jednoduchost své výroby byla za války oblíbena zejména u různých nepravidelných jednotek, partyzánů či povstalců a používala se pro boj s obrněnou technikou nepřítele nebo při útoku na domy a opevněné objekty.
