Pozornost plzeňských strážníků ze služebny Slovany upoutal v sobotu odpoledne cyklista, který projížděl po chodníku poblíž Jiráskova náměstí velmi prapodivným způsobem. Muž mimo jiné několikrát vybočil ze směru jízdy a bylo na něm patrné, že má problém kolo bezpečně ovládat.
Hlídka se tedy pochopitelně rozhodla muže zkontrolovat a vyzvala ho k zastavení. "Jednačtyřicetiletý muž ze severního Plzeňska měl však zcela jiný plán, a tak místo toho, aby uposlechl výzvu a zastavil, pokusil se kontrole vyhnout. Jenže jeho pokus o únik neměl žádného trvání. Strážníci okamžitě zakročili a za použití donucovacích prostředků muži v další riskantní jízdě zabránili.
Následná dechová zkouška na alkohol vysvětlila příčinu jeho chování. Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu vykázal hodnotu 1,99 promile," popsala nám situaci mluvčí městské policie.
Opilý cyklista tak musel své kolo odstavit, dál pokračovat pěšky a jeho jednání nyní bude řešit příslušný správní orgán.
Foto: MP