Dnes, ve 13:20 na Modravě, nyní velmi známé a sledované z televizního seriálu, směrem na Korýtko a poblíž obce Filipova Huť, spadl civilní vrtulník. Během této letecké nehody zahynula jedna osoba.
Havarovaný stroj byl malý typsoukromého vrtulníku a v době nehody byl naštěstí na palubě pouze pilot.
Již víme, že šlo o vrtulník Robinson R44 Raven II., cožje jednomotorový lehký vrtulník s dvoulistým hlavním rotorem, dvoulistým tlačným vyrovnávacím rotorem a lyžinovým podvozkem. Má uzavřenou kabinu se dvěma řadami sedadel.
K nehodě došlo tak, že pilot v sobotu večer přistál poblíž hájenky ve Filipově Huti, kde nocoval,dneschtěl odletět a zatím z neznámých důvodů se stroj po startu zřítil.Vrtulník podle řídícího důstojníka plzeňských krajských hasičů spadl do lesa asi dvě stě metrů od cesty a čeká se na leteckou inspekci, která si pád převezme a bude to vyšetřovat.
Dále zjišťujeme další podrobnosti
Foto: Ilustrační a doplněno o fotografie stroje