Během motokrosových závodů vylétla motorka a zranila diváka

První letošní závody v Merklíně začaly opravdu smolně, záchranáři museli transportovat zraněného diváka

22. března 2015 15:43 , aktualizace 15:43

V Merklíně se dnes konaly první letošní závody Merklínský pohár + VVL-Grosskopf Steelpro Cup, které začaly před jednou hodinou. Hned po druhé hodině však jeden ze závodníků nezvládl řízení a havaroval. K havárii došlo v zatáčce, při běžné strkanici mezi závodníky.
Zřejmě nešťastná shoda okolností zavinila, že neřízená motorka vyletěla mimo trať a dopadla do prostoru pro diváky, kde zranila mladého, pětadvacetiletého muže. Vzhledem k tomu, že jde o profi závody, kdy pořadatel nijak nepodceňuje bezpečnost, na místě u zraněného muže byli prakticky okamžitě jak zdravotníci ze zdravotnického dozoru, tak i místní dobrovolní hasiči, kteří muži poskytli první pomoc a přivolali záchranku ZZS.

Dle informací z místa není zranění muže naštěstí nikterak život ohrožující. Muž byl se zraněním ruky a ramene transportován do nemocnice.

Po nehodě jsme mluvili s ředitelem závodů, panem Wernerem Křížem, který nám nehodu potvrdil, vyjádřil nad celou událost lítost a přeje zraněnému muži brzké uzdravení.

Nehodu samozřejmě na místě vyšetřují policisté a je předčasné jakkoli spekulovat o závěrech šetření.


Foto: Ilustrační