Foto Video

Lidé místo aut a v případě požáru masový hrob až tisícovky lidí uprostřed Plzně

Úřady pod vedením primátora dnes odhalily načerno zbudovanou ubytovnu, připomínající spíše hru DOOM

18. března 2016 16:14 , aktualizace 16:14

Hasiči

Kdo by neznal akční střílečku DOOM? Běžíte mnoha chodbami a mnoha místnostmi a hledáte východ, ale stále jste v ohromném bludišti, ze kterého nenalézáte cesty ven.

Tak přesně toto v Plzni načerno, bez jakéhokoli povolení, postavil zřejmě šílený podnikatel, jehož totožnost je utajena ve spleti zvláštních majetkových vztahů a mluví se i o účasti jakýchsi Arabů.


Policisté, strážníci, hasiči a úředníci, navštívili pod vedením primátora města Martina Zrzaveckého něco, co normálně myslící člověk prostě nepochopí.

Zatím se tento neznámý šílenec pokusil v osmi řadách (staví se na patrech i mezipatrech) areálu bývalého autocentra Štádler, za čerpací stanicí Agip v Částkově ulici, postavit moloch na ubytování cizinců. Nesmyslný a samozřejmě neschválený projekt rozdělil tyto obrovské prostory, původně určené pouze pro 350 aut, na změť úzkých chodeb a slepých uliček, odkud by v případě požáru nebyla sebemenší možnost úniku.

Mezi patry neexistují schodiště, ale pouze šikmé, betonové dráhy, původně určené pouze pro vozidla. Prchající by se tak v panice váleli jeden přes druhého a dopadali by na kolmou zeď, ve které jsou vždy pouze jedny obyčejné dveře "devadesátky".


Počítejte s námi – v každém patře několik desítek bytů, v každém dva až čtyři ubytovaní, to celé krát osm pater, resp 4. patra a 4. mezipatra. Vznikl by zde tedy moloch, podobný vepřínu na ustájení více než tisíce cizinců, případně i imigrantů.

Z každé postele by měl majitel minimálně 4 tisíce měsíčně, což jsou 4 miliony za jeden jediný měsíc! Pochybujeme, že tento zisk měl v úmyslu danit, když tato „ubytovna“ na papíře ani neexistuje.


Představte si teď sami, co by zde udělal oheň. Prostor bez jakékoliv klimatizace a odvětrání by se okamžitě zakouřil a oheň by rychle postupoval, protože všude je dřevotříska, levné koberce a nábytek z překližky i další hořlavé materiály. Lidé by v panice prchali úzkými chodbami do slepých uliček v naprosté tmě, protože chybí i nouzové osvětlení nebo nouzové východy.

V případě této, reálně možné tragédie, by se pak jen těžko hledal majitel, protože žádný úřad neví, kdo to vlastně je.

Všichni dnes vědí, kolik kriminality přinášejí ubytovny a neznámí cizinci v nich. V samém centru Slovan nyní někdo plánuje jejich prudké zvýšení o stovky či tisíce. Již nyní na staveništi bydlí možná i stovky lidí a nikdo přesně neví, kolik jich je ani odkud přišli.

Sklady nových válend v každém patře pak ukazují, kolik dalších lidí sem ještě chtějí nacpat...