STÁLE : Policie musela na krátkou dobu uzavřít autobusové nádraží a část vlakového

Dle našich informací je zde nahlášen nástražný výbušný systém

17. září 2015 14:15 , aktualizace 14:15

Na nádražích je zřejmě nahlášena bomba, policisté a hasiči obě místa prověřují. Dle všeho jde opět o hloupý a nejapný "žert", který ale může oznamovatele vyjít pěkně draho.


AKTUALIZACE: Vlakové nádraží je veřejnosti přístupné a uzavřen je pouze prostor u pošty nad vlakovým nádražím.

Dle všeho co je na obou místech vidět, policisté postupně kontrolují všechny prostory a nic nalezeno nebylo.


Opět tedy jde o hloupý vtip duševně nemocného člověka, který zcela zbytečně zdržel stovky lidí jedoucích z práce nebo dětí vracejících se ze škol.

Policisté předvedli naprosto špičkovou práci, kdy v rekordní době stačili prověřit veškerá místa,kde by se NVS mohl nacházet a postupně prostory uvolňují pro veřejnost.


Co pachateli hrozí? Náhrady vzniklé škody a odsouzení dle§ 357 Trestního zákoníku:


Šíření poplašné zprávy

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.


(2) Kdo zprávu uvedenou v odstavci 1 nebo jinou nepravdivou zprávu, která je způsobilá vyvolat opatření vedoucí k nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa anebo bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému sdělí soudu, orgánu Policie České republiky, orgánu státní správy, územní samosprávy, nebo jinému orgánu veřejné moci, právnické osobě, fyzické osobě, která je podnikatelem, anebo hromadnému informačnímu prostředku, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti.


(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 opětovně,

b) spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny,

c) způsobí-li takovým činem značnou škodu,

d) způsobí-li takovým činem vážnou poruchu v činnosti orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci, nebo

e) způsobí-li takovým činem vážnou poruchu v činnosti právnické nebo fyzické osoby, která je podnikatelem.


(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo

b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu.